Druga generacja w Polsce!

14 kwietnia 2014 13:09 2014 Wersja do druku

Prezentowany po raz pierwszy na targach leśnych KWF-Tagung w 2012 r. model harwestera Logset 8H GT drugiej generacji (GT – Generation Two) znalazł nabywcę w Polsce. 25 marca maszyna dotarła do miejscowości Nowa Osuchowa, niedaleko Ostrowi Mazowieckiej. Nabywcami harwestera są panowie Andrzej Andryszczyk i Grzegorz Jackowski.


W przekazaniu maszyny nowym właścicielom towarzyszyli przedstawiciele fińskiego producenta z Pasi Hangasmäki i Baptiste Landy oraz Andrzej Gudalewski i Grzegorz Jackowski z firmy Bóbr, która jest polskim dilerem Logseta.

Harwester Logset 8H GT napędzany jest silnikiem Agco Sisu Power o pojemności skokowej 7,4 l i mocy 205 kW, wyposażonym w system 4-zaworowy i katalizator SCR. Stosowanie technologii SCR i środka AdBlue pozwala na obniżenie zużycia paliwa o 5–10% i zarazem na zwiększenie mocy silnika o 14,5%. Harwester wyposażony jest w obrotową kabinę (90°) i system automatycznego poziomowania we wszystkich kierunkach. Zakres pochylenia do przodu, do tyłu i na boki wynosi odpowiednio 10°, 11° i 17°. W trybie ręcznym kabina może zostać pochylona do tyłu o 17°. Harwester ma wydłużoną ramę i zwiększony rozstaw osi, co poprawia jego stabilność podczas pracy w terenie nachylonym.

W miejsce dotychczasowego żurawia hydraulicznego Mesera Loglift L220V montowany jest nowy model – Mesera Loglift M240H. Nowy żuraw ma o 27% większy udźwig i może obsługiwać największą głowicę harwesterową firmy Logset – model TH75. Hydraulika robocza nowego harwestera ma odpowiednio zwiększoną wydajność.

Redakcja