Champions Trophy w Budapeszcie

18 kwietnia 2014 08:16 2014 Wersja do druku

Ośmiu zawodników z trzech kontynentów będzie rywalizować ze sobą w czterech dyscyplinach. Champions Trophy, zawody podczas których o zwycięstwo walczyć będą najlepsi drwale świata, rozegrane zostaną 17 maja na dziedzińcu Zamku Królewskiego w Budapeszcie, na Węgrzech. Wśród najlepszych znalazł się Polak – Krystian Kaczmarek.


Rozpoczęcie sezonu STIHL®TIMBERSPORTS® Series 2014 odbędzie się w dniu 17 maja w Budapeszcie w najbardziej wyczerpujących zawodach z użyciem siekiery i piły, jakie tylko można sobie wyobrazić.

Kto raz się potknie, odpada

W Champions Trophy zawodnicy startują w czterech z sześciu konkurencji STIHL®TIMBERSPORTS®. Wszystkie konkurencje rozegrane są jedna po drugiej, bez żadnej przerwy. Zawody rozpoczyna konkurencja z użyciem pilarki spalinowej - Stock Saw, w kolejnej - Underhand Chop, użyte zostają siekiery, a w następnej o nazwie Single Buck – zawodnicy do przecięcia kłód używają potężnych pił ręcznych o długości ponad 2 metrów. Ostatnią konkurencją, w której używa się siekier, jest Standing Block Chop, symulująca ścinkę drzewa. O zwycięstwie mogą decydować nawet ułamki sekund. Płynne rozegranie wszystkich konkurencji wymaga technicznej perfekcji, najwyższej wytrzymałości, pełnej koncentracji i potężnej siły.

Zawodnicy rywalizują w parach, a po eliminacjach, które zdecydują o rozstawieniu, zmierzą się ćwierćfinałach, półfinałach i w wielkim finale. Trwające ok. 1,5 godziny zawody Champions Trophy gwarantują dawkę niesamowitych emocji.

Najlepsi drwale na świecie

W zawodach zmierzą się: mistrz świata Brad DeLosa (Australia), Matthew Cogar (USA), Martin Komárek (Czechy), Jason Wynyard (Nowa Zelandia), Mitch Hewitt (Kanada), Daniel Vicente (Hiszpania), István Juhász (Węgry) oraz Krystian Kaczmarek. Nasz reprezentant nie może doczekać się zawodów: „Champions Trophy to najtrudniejsze zawody drwali na świecie! To będzie niesamowicie ciężkie zadanie, przetrwać jak najdłużej wśród najlepszych zawodników świata. Ale dam z siebie wszystko i postaram się nie zawieść oczekiwań!"

Krystian Kaczmarek

26 lat. Mieszka w Ostojach k. Rawicza w Wielkopolsce. Jest członkiem Ochotniczych Straży Pożarnych. W roku 2012 został Mistrzem Polski STIHL®TIMBERSPORTS® Series. W roku 2013 reprezentował nasz kraj w Mistrzostwach Świata i uplasował się na 9 miejscu.

Mat. reklamowe firmy Stihl