Złote medale przyznane!

2 lipca 2014 10:46 2014 Wersja do druku

Komatsu Comfort Ride – hydrauliczny system amortyzacji kabiny, Rotor Speedy 100/130 do usuwania pni i korzeni, wciągarka leśna Krpan 9,5 EH, Pługofrez PR-H2 oraz harwester Ponsse Scorpion – to piątka maszyn wyróżnionych Złotymi Medalami Targów Gospodarki Leśnej, Przemysłu Drzewnego i Ochrony Środowiska EKO-LAS 2014. Wszystkie będzie można zobaczyć podczas targów – 4–6 września w Mostkach koło Świebodzina.


Komatsu Comfort Ride – system amortyzacji kabiny forwardera redukuje, a nawet przeciwdziała wibracjom, wstrząsom oraz przechyłom maszyny w trudnym terenie.

Pługofrez PR-H2 – urządzenie przeznaczone do odnawiania i pogłębiania rowów melioracyjnych, wyposażone w obracaną głowicę roboczą, która umożliwia wyrzut urobku z konserwowanego rowu do lasu lub na drogę.

Rotor Speedy 100/130 – maszyna do usuwania pni i korzeni ściętych drzew z terenów leśnych, parków, sadów i poboczy.

Wciągarka leśna Krpan 9,5 EH ze zdalnie regulowanym bloczkiem dolnym i kołem zębatym przesuwanym osiowo.

Ponsse Scorpion – harwester z obrotową kabiną i symetrycznym żurawiem w kształcie zbliżonym do procy, zamontowanym z obu boków kabiny. Dzięki takiej konstrukcji ramię z głowicą znajduje się ponad głową operatora i nie ogranicza pola widzenia.

Redakcja