Sensacja w Bobrowie!

8 lipca 2014 10:19 2014 Wersja do druku

W finale rozgrywanych 5 i 6 lipca 15. Międzynarodowych Zawodów Drwali mistrz Polski juniorów Kamil Szarmach pokonał największego faworyta – Jacka Stochniałka, czterokrotnego mistrza Polski seniorów, który w Bobrowie zwyciężał już sześć razy!


Kamil Szarmach – pierwszy po konkurencjach ścinki, przygotowania pilarki do pracy, przerzynki i przerzynki na dokładność w ostatniej, decydującej i najbardziej widowiskowej konkurencji (okrzesywaniu) zmierzył się z drugim w klasyfikacji Jackiem Stochniałkiem. Mistrz Polski seniorów jest wirtuozem tej konkurencji – w kilkanaście sekund potrafi okrzesać kłodę z 30–centymetrowych kołków. Tym razem mistrz miał pecha. Gdy do okrzesania zostało pięć ostatnich kołków, Stochniałkowi spadł łańcuch i w efekcie spadł w ogólnej klasyfikacji aż na 15. miejsce!

Na podium w Bobrowie stanęli: Kamil Szarmach (I miejsce), Roman Szala (II miejsce), Marek Bagrowski (III Miejsce) i Tomasz Kowol (IV miejsce).

W zawodach w Bobrowie wystartowało 40 zawodników z Polski, Słowacji, Francji i Niemiec. Wśród nich była także jedna pani – Justyna Królik (numer startowy 26).  Nie zabrakło także atrakcji dla publiczności, a sami zawodniczy poza konkursem zawodnicy popisywali się niestandardowym użyciem pilarki w konkurencji rzeźbienia w drewnie.

Pełną relację z zawodów, którym medialnie patronował Drwal zamieścimy w numerze lipcowym. Więcej zdjęć z Bobrowej można obejrzeć na naszym profilu na Facebooku.

Redakcja

Fot. D. Piekarski (7)