Energetyczne spotkania już wkrótce!

14 marca 2017 15:48 2017 Wersja do druku

11–12 kwietnia br. we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna. Podczas wydarzenia zostaną podjęte tematy dotyczące fotowoltaiki, biogazu, biomasy oraz kogeneracji i energetyki wodorowej.
 
Polska znajduje się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych państw w Europie, co powinno skłaniać obywateli do inwestycji w „zieloną energię”. Doskonałą okazją do zaczerpnięcia najnowszych informacji na temat możliwych rozwiązań ekologicznej produkcji prądu i ciepła, a także efektywności energetycznej będą nadchodzące targi InEnerg®.
Pierwszego dnia targów odbędą się warsztaty poświęcone poszczególnym etapom realizacji procesu inwestycyjnego systemów fotowoltaicznych. Będzie mowa o projektowaniu, montażu i przyłączaniu do sieci dystrybucyjnej. Dla zainteresowanych tematem kogeneracji zaplanowano seminarium dotyczące jej przyszłości w Polsce. Eksperci z branży przedstawią m.in.: obecny stan kogeneracji w naszym kraju, szanse i kierunki rozwoju, możliwości pozyskania dofinansowania czy modele współpracy inwestorów z gminami przy rozwoju projektów kogeneracji. Nie zabraknie także tematów dotyczących efektywności energetycznej w przedsiębiorstwie.
Drugiego dnia wydarzenia będzie miała miejsce III edycja Dnia Rolnictwa „Rolnik z energią. OZE przyszłością polskiego rolnictwa”. Uczestnicy dowiedzą się m.in. jakie korzyści płyną z wykorzystania odnawialnych źródeł w rolnictwie oraz co zrobić, by otrzymać dofinansowanie do inwestycji. Tego dnia zostanie poruszone zagadnienie energetyki wodorowej. Będą omawiane takie kwestie, jak: praktyczne możliwości produkcji, magazynowania i wykorzystania wodoru, perspektywy rozwoju energetyki wodorowej w Polsce i na świecie.
Podczas targów nie zabraknie również okazji do tworzenia sieci kontaktów biznesowych. Jedną z nich będzie usługa „Spotkania kooperacyjne”, skierowana do wszystkich przedsiębiorców poszukujących fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego. Celem „Spotkań kooperacyjnych” jest szybki i łatwy sposób połączenia tych, którzy siebie szukają.
Programy wszystkich wydarzeń towarzyszących oraz rejestracja znajdują się na stronie http://www.inenerg.com/targi0.html
Osoby zainteresowane zwiedzeniem targów InEnerg® OZE + Efektywność Energetyczna po rejestracji online na http://www.inenerg.com/targi.html otrzymają bezpłatną kartę wstępu.