Stihl Timbersports wkrótce!

22 czerwca 2017 19:32 2017 Wersja do druku

Już 15 lipca w Ostródzie dwunastu zawodników dzierżących w dłoniach potężne piły, siekiery i pilarki stanie w szranki, by zdobyć tytuł mistrza Polski Stihl Timbersports. To jedna z najbardziej widowiskowych imprez, stanowiąca nie lada gratkę dla fanów sportów ekstremalnych
 
Zawody Stihl Timbersports narodziły się w 1985 roku, zdobywając liczne grono kibiców. W Polsce od 2003 roku impreza jest organizowana wspólnie z Ochotniczymi Strażami Pożarnymi, a wszyscy jej uczestnicy to czynni członkowie OSP. Tegoroczne XIV Mistrzostwa Polski Strażaków Ochotników Stihl Timbersports rozpoczną się w sobotę 15 lipca o godz. 17:00 w ostródzkim amfiteatrze. Kibice będą mogli zobaczyć w akcji zawodników specjalizujących się w rekordowo szybkiej pracy pilarką, siekierą i piłą ręczną. Spośród nich zostaną wyłonieni najlepsi, którzy wezmą udział w mistrzostwach świata w dniach 3–4 listopada 2017 roku w norweskim Lillehammer.
Podoba mi się, że zainteresowanie zawodami Stihl Timbersports ciągle wzrasta. Mamy już uznane grono świetnych zawodników, którzy rokrocznie biją rekordy, więc spodziewam się kolejnych świetnych wyników. No i już pracuję nad kondycją, żeby dobrze pokazać się w tych najważniejszych zawodach w Polsce – mówi Jacek Groenwald, broniący tytułu mistrza Polski Stihl Timbersports z ubiegłego roku.
Mistrzostwa Polski odbywają się w sześciu konkurencjach: trzy rozgrywane są przy użyciu siekier, dwie z wykorzystaniem pilarki mechanicznej i jedna z zastosowaniem piły ręcznej.  Wstęp na imprezę jest bezpłatny, organizatorzy już teraz zapraszają wszystkich kibiców i entuzjastów sportu do wzięcia udziału w tym widowisku.