strona główna

Informacje branżowe

Grizzly 700 w lesie

Bardzo mocny silnik i ogromne możliwości jazdy w trudnym terenie. To dlatego Yamaha Grizzly 700może być dobrym rozwiązaniem dla przedsiębiorców leśnych.

Czytaj więcej

BHP w zieleni

O tym, że spotkanie z zakresu bhp nie musi być nużące i trudne w formie, mieli okazję przekonać się uczestnicy szkolenia „BHP w zieleni” zorganizowanego 7 lutego w poznańskim hotelu Ikar. A to za sprawą prowadzącego spotkanie Macieja Błaszaka...

Czytaj więcej

Umarł król, niech żyje król! 2

8 lutego 2012 roku zwrócilismy się do właściwych pracowników Ministerstwa Środowiska z prośbą o podanie przyczyny odwołania ze stanowiska dyrektora generalnego LP Mariana Pigana. Przedstawiamy naszą korespondencję w tej sprawie.

Czytaj więcej

Awaria telefoniczna

Bezpośredni numer telefoniczny do redakcji Drwala (22 822-10-26) jest z powodu awarii nieczynny.

Czytaj więcej

Zapraszamy na Targi Las-Expo 2012

XII Targi Przemysłu Drzewnego i Gospodarki Zasobami Leśnymi LAS-EXPO odbędą się w Kielcach w dniach 16 – 18 marca 2012 roku.

Czytaj więcej

Terminy płatności

Zgodnie z obowiązującym prawem od 2010 r. w przypadku usług leśnych istnieje możliwość stosowania przez zamawiających (nadleśnictwa) innych kryteriów niż najniższa cena odnoszących się do właściwości wykonawcy (zuli).

Czytaj więcej

Partnerska umowa 2

Otrzymałem wiadomość od prezesa oddziału SPL w Szczecinku odnoszącą się do artykułu pt. Partnerska umowa:

Czytaj więcej

Walne Zebranie Członków SPL 2

W piątek 10 lutego 2012 r. w Gołuchowie odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Delegatów Stowarzyszenia Przedsiębiorców Leśnych.

Czytaj więcej

Maszyny leśne Lasów Państwowych

Od jesieni ubiegłego roku na łamach Drwala pisaliśmy kilkukrotnie o tzw. pakietach harwesterowych zalecanych w niektórych rdLP.

Czytaj więcej

Partnerska umowa

Uważni Czytelnicy Drwala zapewnie wiedzą, że od dłuższego czasu przyglądamy się przetargom na usługi leśne organizowanym przez nadleśnictwa na 2012 rok. W szczególności interesowały nas i nadal interesują ogłoszenia, treści siwz oraz projekty umów. Wiemy...

Czytaj więcej

Umarł król, niech żyje król!

Wczoraj tj. 7 lutego 2012 r. otrzymałem informację od Pani Rzecznik DGLP o mianowaniu przez ministra środowiska nowego dyrektora generalnego LP Adama Wasiaka. Chciałbym skomentować to zdarzenie...

Czytaj więcej

Katalog STIHL 2012/2013

Ukazał się nowy katalog produktów marki STIHL. Jest on dostępny u każdego autoryzowanego dealera...

Czytaj więcej

Walne Zebranie Członków SPL

10 lutego o godzinie 10.00 w Gołuchowie odbędzie się Walne Zebranie Członków SPL.

Czytaj więcej

Nowe wydanie informatora AfL-Info

Pod koniec stycznia 2012 r. ukazał się niemieckojęzyczny informator „AfL Info 12/13”. Broszura wydawana jest od 1998 r. przez Stowarzyszenie Przedsiębiorców Leśnych Dolnej Saksonii w cyklu dwuletnim.

Czytaj więcej

Kurs języka angielskiego zawodowego z zakresu leśnictwa

Wyższa Szkoła Zarządzania Środowiskiem w Tucholi organizuje dla wszystkich chętnych, pracujących lub zamierzających pracować w leśnictwie, kurs języka angielskiego zawodowego z zakresu leśnictwa.

Czytaj więcej

I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej

Federacja Arborystów Polskich z siedzibą we Wrocławiu informuje, że w dniach 19-22 kwietnia 2012 roku odbędą się w Słupsku I Mistrzostwa Polski we Wspinaczce Drzewnej.

Czytaj więcej

Elmia AB bez Pera Jonssona

Per Jonsson nie będzie już kierował szwedzkimi targami specjalistycznymi Elmia Wood, SkogsElmia i WorldBioenergy.

Czytaj więcej

Praca w mroźne dni

Od kilku dni utrzymuje się w całej Polsce silny mróz. Usługi leśne z małymi wyjątkami są wykonywane wyłącznie w terenie otwartym. Każdy przedsiębiorca leśny zatrudniający pracowników, zleceniobiorców oraz podwykonawców powinien zabezpieczyć swoich ludzi przed mrozem. Nie chodzi tutaj tylko o przestrzeganie przepisów bhp czy kp, lecz o szacunek dla człowieka.

Czytaj więcej