strona główna

Informacje branżowe

Regulamin Zawodów Drwali Niedźwiedź 2011 r.

Przedstawiamy obowiązujący regulamin XI Zawodów Drwali Niedźwiedź 2011

Czytaj więcej

Leśne piwo

Z okazji międzynarodowego roku lasu austriackie lasy państwowe i jeden z lokalnych prywatnych browarów postanowiły nawiązać wyjątkową współpracę i wspólnie produkować piwo leśne.

Czytaj więcej

Technologia lotnicza w pilarkach Husqvarny

Niewielka waga pilarek odgrywa kluczową rolę w pracy drwala. Obecnie stosowane w pilarkach Husqvarny prowadnice wykonane w technologii lotniczej TechLite™ są nawet o 25% lżejsze niż tradycyjny sprzęt tego typu.

Czytaj więcej

Lekkie, zwrotne, wielozadaniowe

Są lekkie, zwrotne i niebywale wręcz trzymają się podłoża – quady (bo o nich mowa) powszechnie wykorzystuje się także w leśnictwie. Dwa typy takich czterokołowców ma w swojej ofercie firma Yamaha.

Czytaj więcej

Zawody drwali w Bobrowie

Na początku lipca już po raz 12. rozegrane zostaną Międzynarodowe Zawody Drwali w Bobrowie (gmina Rudniki, powiat Olesno, woj. opolskie). Jest to największa tego typu impreza w Polsce organizowana przez OSP w Bobrowie, przy współpracy Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach oraz Urzędu Gminy w Rudnikach.

Czytaj więcej

Zawody Stihl Timbersports Series

16 lipca w Morzyczynie rozpoczną się IX Mistrzostwa Polski Strażaków – Ochotników Stihl Timbersports Series. Już po raz czwarty ta mała miejscowość leżąca nad jeziorem Miedwie będzie gospodarzem Mistrzostw.

Czytaj więcej

Zrywka konna w Niemczech

Niektóre gospodarstwa leśne i gminy w niemieckim kraju związkowym Kraju Saary wykorzystują do niektórych prac hodowlanych konie zrywkowe.

Czytaj więcej

Elektroniczny system poboru opłat

Od 1 lipca 2011 r. zacznie w Polsce obowiązywać tzw. elektroniczny system poboru opłat. Każdy użytkownik dróg publicznych poruszający się po sieci płatnych dróg samochodem ciężarowym, ciągnikiem siodłowym z naczepą, autokarem, autobusem, samochodem osobowym z przyczepą o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, lub mikrobusem o liczbie miejsc siedzących poniżej 9 z przyczepą o masie całkowitej powyżej 3,5 tony będzie zobowiązany dokonywać za przejazd opłaty elektronicznej.

Czytaj więcej

Brąz dla ZSL w Tucholi!

Wielkopolskie miasteczko Goraj przez trzy dni ostatniego tygodnia maja gościło młodych leśników z całej Europy, którzy rywalizowali w X Mistrzostwach Europy w Umiejętnościach Leśnych.

Czytaj więcej

Zawody na SGGW

Drużyna Wydziału Leśnego Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu po raz kolejny zwyciężyła w Zawodach Drwali Studentów Leśnictwa, których druga już edycja odbyła się 20 i 21 maja w Warszawie.

Czytaj więcej

Targi po szwajcarsku

Największa leśna impreza targowa w Szwajcarii i w promieniu ok. 100 km od jej granic – Międzynarodowe Targi Leśne – odbędzie się w dniach 18–21 sierpnia w Lucernie.

Czytaj więcej

Konferencja w Biłgoraju  

5 marca w Biłgoraju odbyła się konferencja pt. "Przyczepy samozaładowcze i inny sprzęt leśny".   To już czwarte spotkanie z cyklu konferencji maszynowych. Tym razem konferencja zgromadziła 140 osób.

Czytaj więcej