Wdniach 22–26 maja 2017 r. w Hanowerze odbędzie się kolejna edycja targów LIGNA. To największa na świecie impreza branżowa, poświęcona maszynom, urządzeniom i narzędziom do obróbki i przetwarzania drewna. Wydarzenie przyciągnie zwiedzających z około 90 krajów z całego świata.
Na niemieckich targach zagości ponad 1500 wystawców z 45 państw, w tym również z Polski. W wydarzeniu wezmą udział liderzy rynku, ale nie zabraknie także debiutantów. Wszyscy będą mieli okazję do zaprezentowania swoich produktów w dziesięciu halach oraz na terenie otwartym. Łączna powierzchnia wystawiennicza liczy ponad 122 000 m².
W ciągu pięciu dni targowych w Hanowerze zostaną przedstawione wszelkie innowacje w zakresie m.in. narzędzi, maszyn i urządzeń do produkcji jednostkowej i seryjnej, sprzętu leśnego, technologii powierzchni czy produkcji wyrobów drewnopochodnych. W tym roku targi LIGNA skoncentrują się na inteligentnych koncepcjach zintegrowanej produkcji, niezależnie od jej poszczególnych etapów. Przedstawione rozwiązania wskażą, w jaki sposób dążyć do wzrostu efektywności bez względu na wielkość przedsiębiorstwa.
Warto wspomnieć, że w dziale poświęconym maszynom leśnym nie zabraknie licznych nowości. Kategorię tę wzbogacono bowiem o alejki tematyczne dzielące teren otwarty zgodnie ze specyfiką łańcucha produkcyjnego. Będą one rozmieszczone według następujących działów: mobilny tartak, logistyka, transport, ciężkie maszyny leśne wraz z osprzętem i energia z drewna, linie do produkcji drewna opałowego wraz z osprzętem. W strefie pokazowej i na placu eventowym goście będą mogli śledzić na żywo pracę maszyn ciężkich oraz drobnego sprzętu branżowego. Ponadto Kuratorium Pracy i Techniki Leśnej we współpracy z Deutsche Messe po raz ósmy poprowadzi cykl prezentacji w zakresie sprzętu leśnego.
Podobnie jak dwa lata temu, tak i w tym roku odbędzie się forum Wood Industry Summit, stanowiące międzynarodową platformę technologiczną dla sektora maszyn leśnych i energetyki. W czasie tego szczytu poruszane są tematy dotyczące rozwiązań technologicznych w obszarze zrywki i dalszej obróbki drewna, a także sieciowej integracji różnych etapów procesu produkcyjnego. Warto przypomnieć, że w 2015 r. premierowa edycja Wood Industry Summit cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, co znalazło odzwierciedlenie w zagranicznych inwestycjach opiewających na kwotę około 30 mln euro.